reklama
reklama

Hej, używamy cookies. Dowiedz się więcej na ten temat w naszej polityce cookies.

reklama

Worms 3D

5 4
Worms 3D
Worms 3D
Worms 3D

Pora na kolejną już odsłonę świetnej gry strategicznej, którą zna w zasadzie każdy. Tym razem Worms prosto od studia Team 17 dają szansę swoim graczom na rywalizację w środowisku w pełni trójwymiarowym. Nowe elementy lokacji, nowe zastosowania broni i cała gama pomysłów na wykorzystanie posiadanego arsenału sprawią, że zapomnisz o realnym świecie na długie godziny!

Schemat rozgrywki nie zmienił się - na przeciwko siebie stają dwie drużyny uzbrojone po zęby. Zadanie polega na tym, aby z użyciem posiadanych środków pozbyć się przeciwnika i jego ekipy z planszy. Czas na wykonanie ruchu jest ograniczony, warto zatem nieco wcześniej przemyśleć strategię ataku. Następnie nadchodzi tura rywala i to on zadaje nam celne ciosy. Rozgrywka w wersji 3D Wormsów wygląda prawie dokładnie tak samo jak w oryginale, co z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom pierwowzoru.

Pora zatem pokrótce omówić rozgrywkę. Tutaj klasycznie wybieramy lidera, a następnie kolejnych członków drużyny. Istotnymi elementami są także dobór broni i wylosowanie mapy, na której toczyć się będzie bój o zwycięstwo. Już teraz możecie sprawdzić jak efektownie wygląda demolowanie plansz w trójwymiarowym otoczeniu - eksplozje robią jeszcze większe wrażenie! Warto przetestować wszystkie dostępne tryby rozgrywki: kampania, szybka gra i próba. Wszystko zależy od tego, czy masz ochotę na trening, konkretne zadania (w których nie zawsze ma miejsce "mordobicie") czy klasyczną rozwalankę na czas.

Nie sposób nie wspomnieć o uwielbianym przez wszystkich graczy trybie multiplayer online. Możesz wyszukać wirtualnie rywali do walki lub w opcji Hot Seats przy jednym sprzęcie lub za pośrednictwem LAN wciągnąć w demolkę najlepszych kumpli! Emocje, tak samo jak wiele lat temu potrafią sięgnąć zenitu. Oprócz klasycznego arsenału możemy także szerzyć zniszczenie za pomocą ataków jądrowych, które potrafią wysadzić pół planszy bez większego trudu.

Oczywiście początkowo środowisko 3D jest nieco trudniejsze do opanowania niż to klasyczne. Prawa fizyki nie zawsze działają tak, jakbyśmy tego chcieli atakując wroga. Podobnie warunki środowiska jak wiatr, śnieg czy deszcz potrafią skutecznie pokrzyżować nasze precyzyjne plany. Wszystkiego tak naprawdę musimy nauczyć się od początku. Niewątpliwie nowoczesna oprawa graficzna robi spore wrażenie, a całkiem nieźle dopracowane modele otoczenia, pozwalają się czuć swobodnie w świecie Worms 3D.

Resumując, produkcja prezentuje się całkiem nieźle - zalety równoważą wady i tak naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Zarówno w kwestii audiowizualnej jak i samej grywalności najnowsza odsłona Wormsów prezentuje się dobrze. Już teraz możesz przetestować wersję demo - wystarczy że pobierzesz ją na swój sprzęt całkowicie za darmo!

  • Licencja: Demo
  • Producent: Team 17 Software
  • Język: Angielski
  • Rozmiar pliku: 92,6 MB
  • Wymagania: CPU: Pentium III 1 GHz, RAM: 512 MB.
5 (4 głosów)9,068 views

Download link

Pobierz Windows