reklama
reklama

Hej, używamy cookies. Dowiedz się więcej na ten temat w naszej polityce cookies.

reklama

OpenTTD

5 0
OpenTTD
OpenTTD
OpenTTD

OpenTTD jest całkowicie bezpłatną grą strategiczną, w której z dnia na dzień stajemy się poważnym właścicielem firmy transportowej. Naszym zadaniem będzie stworzenie komunikacyjnego imperium, dzięki połączeniu zalet kolei, lotnictwa, podróży morskich i śródmiejskich. Miłośnicy gatunku Tycoon z pewnością odnajdą się w tych klimatach i wykorzystają swoje pięć minut by zrobić życiową karierę. Transport Tycoon Deluxe, bo taka jest pełna nazwa gry – została wydana w 1995 roku i aktualnie w wersji darmowej jest dostępna bez ograniczeń dla wszystkich graczy. Rozpoczynając zabawę zostajemy szefem niewielkiego biznesu, który stawia sobie za cel zoptymalizowanie ruchu pasażerów w mieście.

Tutaj niezbędny okaże się zmysł strategiczny, ponieważ na realizację planu mamy jedynie… sto lat. Śledząc bieżące wydarzenia musimy odnaleźć najbardziej efektywne połączenia pomiędzy poszczególnymi węzłami komunikacyjnymi zarówno dla transportu towarowego jak i osobowego. Dobre decyzje przyniosą nam sporą ilość gotówki, dzięki której z kolei spłacimy zaciągnięte wcześniej kredyty. Niezbędne będą także inwestycje w różnego rodzaju budynki, sieci trakcyjne i sam tabor. Wraz ze zdobywanym doświadczeniem OpenTTD udostępnia nam co raz to nowe pojazdy, zezwolenia na budowy lotnisk a nawet portów. Oczywiście nie możemy postępować bez konsultacji z takimi instytucjami jak Rada Miasta czy krzykliwe zgrupowania ekologów.

Mimo iż produkcja nie zachwyca grafiką, to dzięki szerokiej społeczności miłośników symulacji ekonomicznych z pewnością nie będziemy się nudzić. Poprzez licencję Open Source możemy wpływać na dalsze kształtowanie się OpenTTD także dzięki naszym pomysłom. Tematyka transportowa jest praktycznie nieśmiertelna i zainteresuje graczy w każdym wieku, a dzięki trybowi gry wieloosobowej możemy wspólnie ze znajomymi szukać najlepszych rozwiązań dla swojego miasta. Reasumując jest to bez wątpienia wciągająca strategia, która pozwoli nam wykazać się pomysłowością i umiejętnościami organizacyjnymi.

  • Licencja: Freeware
  • Producent: OpenTTD Team
  • Język: Angielski
  • Rozmiar pliku: 7,5 MB
  • Wymagania:
0.0 (0 głosów)3,516 views

Download link

Pobierz Windows