reklama
reklama

Hej, używamy cookies. Dowiedz się więcej na ten temat w naszej polityce cookies.

reklama

Mount & Blade: Warband

5 4
Mount & Blade: Warband
Mount & Blade: Warband
Mount & Blade: Warband

Mount & Blade: Warband to propozycja, która powstała głównie z myślą o trybie rozgrywki przeznaczonym dla wielu graczy. Pora stanąć pośrodku wielkiej batalii na miecze z kilkudziesięcioma innymi rycerzami za pośrednictwem połączenia z Internetem i poczuć zew wojny!

Gra w polskiej wersji językowej została wydana przez CD Projekt, i w odniesieniu do poprzednich części szczegóły dotyczące gospodarki i ekonomii nie uległy zmianom, gdyż całą uwagę skupia na sobie opcja multiplayer. Producent także dotrzymał złożonych obietnic i znacznej poprawie uległa dosyć kanciasta jak dotychczas oprawa audiowizualna - niestety tylko pod względem szczegółowości postaci i wierzchowców. Pole bitwy pozostało na tym samym, dosyć średniawym poziomie.

Mount & Blade: Warband możemy uznać jako całkiem niezłą kombinację cRPG, strategii oraz akcji. Razem ze swoim bohaterem zostajemy przeniesieni do krainy o tajemniczej nazwie Calradia, w której o przywództwo i dominację walczy aż cześć różnych frakcji. Znajdziemy tu zarówno klasycznych (jak Swadii i Nordowie) jak i nieco bardziej egzotycznych (Sułtanat Sarranidzki) wrogów, którzy budują swoje fortece w całkiem różnych częściach mapy.

Warto wykreować swojego bohatera zwracając uwagę na jego poszczególne umiejętności. Jedni specjalizują się w myślistwie, inni natomiast lepiej sprawdzają się jako rycerze władający mieczem lub snajperzy wyposażeni w łuk. Celem każdego gracza jest pomoc swoim współbraciom w dążeniu do zwycięstwa. Udaj się w delegację lub atakuj karawany przewożące drogocenne surowce, a nawet pal wsie i porywaj niewiasty! W wolnym czasie weź udział w turniejach rycerskich lub baw się świetnie w karczmie.

Autorzy Mount & Blade: Warband zwrócili także uwagę na możliwość organizowania przestrzeni - stawiaj kolejne obiekty i krok po kroku dąż do przejęcia władzy w Calradii. Zaczynając od małego oddziału zaledwie 50 żołnierzy rozpocznij drogę od zera do bohatera. Czas płynie wolno, a na wszystko od początku do końca musisz samodzielnie zapracować... przez co zadania wydają się długie, nudne i monotonne. Wykonywanie ich zajmie nam długie godziny, co studio TaleWorlds tłumaczy chęcią stworzenia nadzwyczaj realistycznej rozgrywki.

Reasumując gra prezentuje się całkiem nieźle, mimo iż do współczesnych produkcji brakuje jej całkiem sporo. Niedociągnięcia w oprawie audiowizualnej przesłania dopracowany tryb multiplayer, w którym równocześnie na ekranie może walczyć nawet 64 jednostki. Starcia bez wątpienia wyglądają epicko, a sceny na ekranie przypominają niezłe filmy batalistyczne. Team Deathmatch, Bitwa lub Oblężenie - wybierz to, w czym poczujesz się najlepiej! Świetny system walki nadrabia braki techniczne oraz słaby i nudny tryb dla jednego gracza.

  • Licencja: Demo
  • Producent: TaleWorlds
  • Język: Angielski
  • Rozmiar pliku: 586 MB
  • Wymagania: CPU: Pentium 4 1.4 GHz, RAM 512 MB, GPU: 64 MB.
5 (4 głosów)7,063 views

Download link

Pobierz Windows