reklama
reklama

Hej, używamy cookies. Dowiedz się więcej na ten temat w naszej polityce cookies.

reklama

Glest

5 0
Glest
Glest
Glest

Glest jest grą, która stawia nas na czele potrzebującego wsparcia narodu – cel jest jeden, doszczętnie zniszczyć wroga. Rozpoczynając rozgrywkę dokonujemy wyboru pomiędzy jedną z dwóch grywalnych frakcji i przenosimy się na jedną z wielu, wielu map pełnych misji. Podczas zabawy możemy rywalizować z maksymalnie trzema komputerowymi przeciwnikami w średniowiecznych klimatach. Tytuł został zakwalifikowany jako strategia czasu rzeczywistego i dzięki niemu mamy szansę opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu: Magic lub Tech. Pierwsza wykorzystuje hordy nieumarłych żołnierzy oraz smoki i golemy, aby zyskać przewagę na polu bitwy. Druga z kolei preferuje standardowe koszary niezbędne do szkolenia żołnierzy i techników, którzy budują ogromne jednostki zmechanizowane do walki z wrogiem. Każda frakcja charakteryzuje się innym stylem rozgrywki, budynkami i jednostkami militarnymi.

Autorzy oferują nam kilka trybów gry – pierwszym z nich jest scenariusz podzielony na mapy według stopnia trudności. Celem jest zawsze pozostanie ostatnim żywym bohaterem wśród poległych przeciwników. Drugi tryb pozwala wykorzystać wszystkie dostępne opcje w grze bez wypełniania jakichkolwiek odgórnych założeń, na przykład możemy przyłączyć się do dowolnej drużyny. Trzecią opcją jest rozgrywka multiplayer w trybie online, podczas której możemy stawić czoła lub połączyć siły z graczami z całego świata. Niestety oprawa graficzna nie jest zbyt spektakularna – motyw średniowiecza w formie obrazu oraz dźwięku w pewnym sensie ratuje sytuację. Wszystkie budynki wyglądają w miarę autentycznie, podobnie jak wojska które odróżnimy bez trudu od innych.

Niestety w Glest znajdziemy również kilka wad, jak chociażby brak możliwości ustawienia poziomu trudności rozgrywki. Nie doszukamy się także trybu kampanii, historii która poprowadzi nas poprzez kolejne fabularne wydarzenia. Gra nastawiona jest przede wszystkim na eliminację wroga, zanim ten zdąży się do nas zbliżyć. Możemy zatem stwierdzić, że produkcja jest ukierunkowana na doświadczonych graczy, którzy są cierpliwi i nie przeszkadza im turowy system rozgrywki. Reasumując, jeżeli są wśród nas miłośnicy stylu retro w grach strategicznych, to ta otwarta produkcja zdecydowanie powinna trafić na ich listę tytułów do przetestowania, zwłaszcza iż jest całkowicie darmowa.

  • Licencja: Freeware
  • Producent: The Glest Team
  • Język: Angielski
  • Rozmiar pliku: 53,2 MB
  • Wymagania:
0.0 (0 głosów)3,437 views

Download link

Pobierz Windows