reklama
reklama

Hej, używamy cookies. Dowiedz się więcej na ten temat w naszej polityce cookies.

reklama

Command & Conquer: Tiberian Sun

5 0
Command & Conquer: Tiberian Sun
Command & Conquer: Tiberian Sun
Command & Conquer: Tiberian Sun

Command & Conquer: Tiberian Sun jest kolejną produkcją, która pozwoli Ci się przenieść wiele lat wstecz. Tym razem mamy dla Was tytuł od studia Westwwood wydany w Polsce przez Cenegę. Dwie strony konfliktu: Global Defense Initiative i Bractwo Nod walczą ze sobą nieustannie, rozpętując kolejne konflikty.

Gracz może wcielić się w jedną z frakcji – pragnąc ratować świat lub wręcz przeciwnie, dążąc do jego zniszczenia. Jako członek organizacji obronnej staramy się bronić świat przed ekspansją barbarzyńców, natomiast będąc „tym złym” staramy się zagarnąć dla siebie jak najwięcej, nie szczędząc środków. Mimo, iż gra jest już porządnie leciwa, to bez wątpienia może pochwalić się różnorodnością. Każda ze stron konfliktu posiada zróżnicowane oddziały, ekwipunek dla swoich oddziałów i dość intrygujący arsenał.

Autorzy Command & Conquer: Tiberian Sun przygotowali całkiem sporą ilość misji indywidualnych, pogrupowanych w odpowiednie kampanie. Zastanawiasz się, o co tak naprawdę toczy się ta wojna? Słowem-kluczem jest Tyberium, tajemniczy pierwiastek, który rujnuje dostępne na planecie zasoby. To od Ciebie zależy, jaką ścieżkę wybierzesz – możesz rozegrać wszystkie misje lub część pominąć i od razu rzucić się na głęboką wodę. Tak czy inaczej, Twoim celem jest doprowadzić swoich współbraci do zwycięstwa w tym konflikcie.

Co bardziej przypadnie Ci do gustu… wysoka technologia czy potężne, wyglądające jak odlane ze stali, machiny? Czołgi i ciężka artyleria, a może jednak zaawansowane cyborgi i najwyższej klasy piechurzy wyszkoleni w trudnych warunkach? Podobnie techniki obronne są zupełnie różne w Bractwie i GDI. Bardziej przypadnie Ci do gustu Obelisk Światła o ogromnej mocy destrukcyjnej czy raczej skupisz się na mniejszych, ale bardziej intensywnych wieżyczkach?

Nowością w Command & Conquer: Tiberian Sun jest możliwość rekrutowania do swoich szeregów jednostek cywilnych I Mutantów. Jest to niezwykle przydatne, zwłaszcza gdy wróg ma nad Tobą przewagę liczebną! Masz już dość gry w pojedynkę? Nie ma problemu – przejdź do trybu multiplayer i na losowo wygenerowanych mapach zaproś do rywalizacji swojego kumpla. Pokaż swoją moc poprzez deszcze asteroidów, burze elektronowe i wiele, wiele innych szalonych ataków.

Na koniec warto wspomnieć o oprawie graficznej, która faktu, iż powstała kilkanaście lat temu to jak na tamte czasu prezentuje się całkiem nieźle. Dostrzegamy tutaj po raz pierwszy grafikę 3D i poprawę jakości obrazu. Niestety jednak dalej opieramy się na rzucie izometrycznym i animacje pozostawiają wiele do życzenia. Nie mniej jednak dla wielu graczy Command & Conquer: Tiberian Sun będzie fantastyczna podróżą sentymentalną do swoich początków w grach komputerowych. Produkcja jest aktualnie całkowicie bezpłatna, więc możesz się nią cieszyć bez konieczności uiszczania jakichkolwiek opłat!

  • Licencja: Freeware
  • Producent: Westwood Studios
  • Język: Angielski
  • Rozmiar pliku: 1,2 GB
  • Wymagania: CPU: Pentium II 266MHz, RAM: 32MB.
0.0 (0 głosów)3,919 views

Download link

Pobierz Windows