reklama
reklama

Hej, używamy cookies. Dowiedz się więcej na ten temat w naszej polityce cookies.

reklama

Colin McRae Rally 2005

5 12
Colin McRae Rally 2005
Colin McRae Rally 2005
Colin McRae Rally 2005

Colin McRae Rally 2005 to symulator wyścigów samochodowych, który mimo wieloletniej obecności na rynku gier komputerowych z pewnością wciągnie nas bez reszty. Głównym atutem produkcji jest tryb kariery, w którym jako początkujący kierowca rajdowy pomału zdobywamy punkty rankingowe i sławę w świecie rajdowców.

Rozpoczynając rozgrywkę startujemy w zwykłych zawodach pojazdem napędem na dwa koła. Dopiero z czasem, zdobywając doświadczenie mamy szansę uzyskać dostęp do co raz lepszych samochodów i prestiżowych nagród. Oczywiście naszym marzeniem są mistrzostwa klasy WRC, ale zanim weźmiemy w nich udział czeka nas długa, wyboista droga po wielu torach. W skład kariery wchodzą aż 23 imprezy, przy czym każda dzieli się na kilka mniejszych sprintów, a te z kolei na etapy. Reasumując zrealizowanie tego trybu zajmie nam naprawdę dużo czasu i nie pozwoli się nudzić nawet przez chwilę.

Drugim trybem, równie pasjonującym są Mistrzostwa, która pozwalają niemal natychmiast na start w upragnionych zawodach WRC bez przechodzenia przez mniejsze imprezy. Ta opcja jest dużo bardziej realistyczna ponieważ spędzamy sporo czasu w jednym kraju na wielu odcinkach specjalnych podczas gdy kariera rzuca nami po licznych torach na całym świecie. Dodatkowe możliwości to próba czasowa, rywalizacja dla dwóch graczy przy jednym komputerze lub rozgrywka wieloosobowa w sieci. Zróżnicowane tryby rozgrywki sprawiają, że ciężko będzie nam się oderwać od ekranu przez wiele godzin. Wraz z kolejnymi osiągnięciami mamy szansę na bonusy jak udział w imprezie wyścigów aut historycznych. Nie znajdziemy czasu na nudę – pochłonie nas modernizowanie samochodu i podróże po całym świecie w pogoni za złotym pucharem.

Sterowanie w Colin McRae Rally 2005 nie jest zbyt realistyczne – daleko mu do symulacji prawdziwych zmagań na torze. Autorzy postawili raczej na zręczność, ponieważ pojazdy zamiast trzymać się nawierzchni raczej ślizgają się po torze. Mimo, iż nieco utrudnia to zabawę, to poniekąd stało się cechą charakterystyczną dla serii CMR. Możemy tutaj przetestować Subaru Imprezę, MG ZR czy Audi Quattro odróżniające się napędem na tylnie lub przednie koła. Samo prowadzenie pojazdów nie jest proste, zatem by myśleć o zwycięstwie dopuszczalny jest bardzo niewielki margines błędu. Chcąc wspomnieć o grafice musimy stwierdzić, że na czasy powstania gry (2004 rok) prezentowała się rewelacyjnie, natomiast teraz pozostaje daleko w tyle jeśli chodzi o współczesne produkcje.

Reasumując – oprawa audiowizualna prezentuje się nieco jak z lamusa, nie mniej jednak posiada to specyficzny, retro klimat. Zręcznościowy tryb jazdy przypadnie do gustu zwłaszcza miłośnikom poprzednich części Colin McRae Rally. Gra jest całkowicie bezpłatna, nic zatem nie stoi na przeszkodzie, by pobrać ją na swój komputer i sprawdzić się za kierownicą najsłynniejszych samochodów rajdowych na świecie.

  • Licencja: Demo
  • Producent: Codemasters Software
  • Język: Angielski
  • Rozmiar pliku: 284 MB
  • Wymagania: CPU: Pentium III / Athlon 1 GHz, RAM: 256 MB, GPU: 64 MB.
5 (12 głosów)23,670 views

Download link

Pobierz Windows