reklama
reklama

Hej, używamy cookies. Dowiedz się więcej na ten temat w naszej polityce cookies.

reklama

Championship Manager 5

5 0
Championship Manager 5
Championship Manager 5
Championship Manager 5

Championship Manager 5 to menedżer piłki nożnej, który przez chwilę pozwoli nam stać się ważnym biznesmenem w branży sportowej, który poprowadzi swoją drużynę do zwycięstwa. Rozpoczynając rozgrywkę zetkniemy się z przejrzystym, czytelnym interfejsem w którym będziemy mogli wybrać swój zespół, a następnie przenieść się do części z bardziej szczegółowymi opcjami. Od samego początku mamy łatwy dostęp do wiadomości, składu drużyny, czy dokonywanych transferów. Niestety nie dostrzeżemy tutaj realnych nazwisk aktualnych składów poszczególnych krajów… śmiemy twierdzić, że informacje są sporo przedawnione. Na szczęście autorzy gry aktualizują je poprzez patche możliwe do pobrania z Internetu.

Każdy piłkarz, który stanie się członkiem naszej drużyny posiada statystyki, których poszczególne wartości mogą maksymalnie osiągnąć 100 punktów. Jak się okaże w trakcie rozgrywek niestety nie przekładają się one na skuteczność na boisku – wyniki treningów tak czy inaczej będą losowe. Dużo lepiej została skonstruowana część treningowa, w której możemy intensyfikować ćwiczenia od lekkich, przez średnie, aż po intensywne. Same działania na murawie nie mają jednak nic wspólnego z tym, co wypracowaliśmy podczas okresu przed mistrzostwami. Boisko, które będziemy obserwować składa się jedynie z różnokolorowych pionków, które mimo wcześniejszych założeń w żaden sposób nie realizują przypisanych im sugestii. Piłkarze mają miękkie nogi, nie przyspieszają, a znajdując się blisko bramki podają wprost do bramkarza. Gole możemy zdobyć jedynie poprzez dośrodkowanie lub z dystansu.

Championship Manager 5 posiada również niedopracowany system sędziowski – źle oceniane zachowania na boisku to żadna nowość. Podobnie jest z niedopracowanymi tłumaczeniami, które chwilami nijak przekładają się na to co widzimy na ekranie, zwłaszcza w ustach komentatorów. Sporą wadą jest także charakter odbywających się pomiędzy poszczególnymi klubami transferów. Jeżeli tylko pozwala nam na to budżet możemy ściągnąć do drużyny praktycznie każdego, nawet najwyższej klasy zawodnika. Chcąc wspomnieć o zaletach, należy przywołać całkiem przyjemną dla oka szatę graficzną oraz możliwość zmiany skórek. Także tabele wyników zmieniają się i wczytują stosunkowo szybko, co ułatwia rozgrywki. Niestety na tym kończy się lista pozytywów i mimo szczerych chęci tej odsłony menedżera nie możemy zaliczyć do udanych. Brak realizmu, tragiczne spolszczenie i nietrafione modyfikacje przeważają ponad ładnym wyglądem i niezłym silnikiem gry.

  • Licencja: Demo
  • Producent: Beautiful Game Studios
  • Język: Angielski
  • Rozmiar pliku: 75,3 MB
  • Wymagania: CPU: Pentium III 700 MHz, RAM: 256 MB, GPU: 8 MB.
0.0 (0 głosów)3,690 views

Download link

Pobierz Windows