reklama
reklama

Hej, używamy cookies. Dowiedz się więcej na ten temat w naszej polityce cookies.

reklama

Championship Manager 2010

5 2
Championship Manager 2010
Championship Manager 2010
Championship Manager 2010

Championship Manager 2010 to jak nazwa wskazuje menedżer rozgrywek piłki nożnej, tutaj dostępny w wersji demonstracyjnej, która pozwoli nam przetestować podstawowe funkcje gry. Zabawę rozpoczynamy od stworzenia swojego wirtualnego profilu, następnie wybieramy ulubioną drużynę i należących do niej zawodników. Po przejściu podstawowych opcji możemy już przystąpić do rozgrywki w nowym, całkowicie odświeżonym (w porównaniu do poprzednich edycji) interfejsie użytkownika. Jest on zdecydowanie bardziej intuicyjny i przyjemny dla oka – wygląda niezwykle profesjonalnie jak na niskobudżetową produkcję. Wszystkie wyniki trafiają do tabel nadspodziewanie szybko, a aktualne rankingi generowane są praktycznie natychmiastowo.

Ciekawostką jest fakt, iż Championship Manager 2010 posiada opcję trybu trójwymiarowego, który nadaje rozgrywce sporej dawki realizmu. Nie mniej jednak fani klasycznego 2D także mogą skorzystać z tej opcji. To, na co zdecydowanie warto zwrócić uwagę to płynne, dynamiczne animacje piłkarzy i znacznie większa dbałość o wizualne detale. Oczywiście nie obeszło się bez wpadek technicznych, jak na przykład podanie piłki do tyłu w sytuacji podbramkowej – co niestety nagminnie powtarza się nie tylko w meczach niższej ligi, ale także podczas spotkań na Mistrzostwach. Zdarzają się także podania do przeciwnika, co wydaje się być błędem programistów. Pośród tych minusów warto jednak dostrzec plusy, do jakich możemy zaliczyć chociażby znacznie lepszą interakcję menedżera ze swoją drużyną.

Championship Manager 2010 pozwala na wygłaszanie swoich opinii dotyczących gry swoich zawodników praktycznie w każdym momencie meczu. Ton i rodzaj wypowiedzi są w pełni uzależnione od naszego wyboru. Wpływa to na zachowanie piłkarzy podczas meczu: ich mobilizację lub przeciwnie, demotywację. Gracze komputerowi, z którymi będziemy konkurować zostali wyposażeni w nieco poprawioną sztuczną inteligencję. Świadomie będą nam utrudniać zdobycie bardziej efektywnych i wartościowych zawodników, podnosząc ceny tych, którzy są aktualnie popularni. Dobremu menedżerowi przyda się zmysł negocjatora, ale i stratega który odpowiednio wystawi przemyślany skład na boisko. Mecze towarzyskie są nierzadko świetnym sprawdzianem przed wzięciem udziału w prawdziwej Lidze.

Niewątpliwym atutem produkcji jest polska wersja językowa, dzięki której gracze nie posiadający znajomości języka angielskiego bez trudu poradzą sobie podczas zabawy. Autorzy tytułu deklarują także regularne aktualizacje, dzięki którym zapewnimy sobie rozrywkę na znacznie dłuższy okres czasu. Całkiem spora ilość atutów, jak: intuicyjny interfejs, możliwość tworzenia stałych zagrywek, trójwymiarowy tryb meczowy, komunikacja z zawodnikami i interakcja z innymi menedżerami sprawiają, że rozgrywka jest znacznie bardziej wciągająca niż w poprzednich edycjach. Niewielkie mankamenty bywają irytujące, niemniej jednak w opinii naszych redaktorów Championship Manager 2010 zasługuje na dość wysoką notę. Wersja demonstracyjna dostępna jest za darmo, warto więc pobrać ją i przekonać się jak to jest być trenerem na własnej skórze.

  • Licencja: Demo
  • Producent: Beautiful Game Studios
  • Język: Angielski
  • Rozmiar pliku: 720 MB
  • Wymagania: CPU: 3 GHz, RAM: 1 GB, GPU: 128 MB.
4 (2 głosów)3,752 views

Download link

Pobierz Windows