reklama
reklama

Hej, używamy cookies. Dowiedz się więcej na ten temat w naszej polityce cookies.

reklama

Age of Empires III: The War Chiefs

5 1
Age of Empires III: The War Chiefs
Age of Empires III: The War Chiefs
Age of Empires III: The War Chiefs

Age of Empires III to trzecia część serii, która przenosi nas do przeszłości – tym razem będą to czasy wielkich odkryć i Imperiów kolonialnych. Tytuł łączy w sobie najlepsze cechy gatunku RTS, a mianowicie dynamiczną rozgrywkę i połączenia aspektów ekonomicznych ze strategicznymi. Poza podstawowymi funkcjami, które poznaliśmy w poprzednich częściach, będziemy mieli okazję wypróbować także kilka nowych rozwiązań, jak na przykład innowacyjne… Metropolie. Rozpoczynając rozgrywkę otrzymujemy kawałek własnej ziemi, który musimy odpowiednio zagospodarować. Niezależnie którą z ośmiu dostępnych nacji wybierzemy, naszym głównym zadaniem będzie odpowiedni rozwój zaplecza intelektualnego, gospodarczego i wojskowego. Każda cywilizacja posiada charakterystyczne dla siebie obiekty architektoniczne i kierunek rozwoju, który stanie się czynnikiem wpływającym na kierunek rozgrywki i ogólną strategię.

Podczas tworzenia infrastruktury będziemy skupiali się na pięciu gałęziach rozwoju, których wizualnym odpowiednikiem są budynki: Kompania handlowa, Akademia wojskowa, Katedra, Manufaktura i Przystań. Są one powiązane ze sobą różnymi zależnościami, których modernizowanie wpływa na całe Imperium. Istnieje dziesiątki możliwych kombinacji, które są uzależnione od stylu gry każdej osoby. Preferujący epickie batalie i zmagania wojenne postawią na szkolenie żołnierzy i wytwarzanie okrętów, natomiast miłośnicy pokoju i harmonii pójdą raczej w kierunku wzmacniania handlu i rzemieślnictwa. Poza mnogością nacji, autorzy Age of Empires III zaproponowali nam także kilka trybów rozgrywki – pierwszy z nich to Kampania dla jednego gracza, która jest opcją fabularną i polega na zrealizowaniu określonej historii, której poszczególne etapy zależą od podjętych wcześniej decyzji. Możemy także spróbować swoich sił w sieci, zarówno w wersji indywidualnej jak i wraz z wieloma innymi graczami. W drugim przypadku wszyscy zaczynają od zera, z określoną ilością surowców na koncie – zwycięży ten, kto w najkrótszym czasie stworzy najmocniejsze Imperium, które oprze się atakom pozostałych wrogów.

Taka akcja toczy się na jednej z losowych map różniących się od siebie klimatem, jak: Karaiby, Wielkie Jeziora, Wielkie Równiny, egzotyczne lasy Amazonii, Nowa Anglia, Góry Skaliste, Teksas i wiele innych. Age of Empires III jak już wspominaliśmy pozwala także na swobodny wybór jednej z ośmiu grywalnych nacji. Znajdziemy tutaj Portugalczyków z najlepszą flotą morską, Hiszpan którzy charakteryzujących się niesamowicie szybkim transportem, Francuzów którzy dysponują najsilniejszą kawalerią i dobrymi układami z Indianami. Nie sposób nie wspomnieć o unikalnych jednostkach jak piechota z bronią palną i artyleria należących do Turków, Rosjan z największą ilością surowców na starcie czy Holendrów, którzy przez długi czas mogą funkcjonować bez żywności. Uzupełnieniem są szybcy i doskonale strzelający Anglicy oraz Niemcy posiadający darmowe jednostki transportowe i szybki dostęp do werbowania najemników.

W toku rozgrywki możemy sprzymierzyć się z dzikimi plemionami indiańskimi, pośród których znajdziemy Majów, Czirokezów, Inków, Azteków i wielu innych. Age of Empires III może pochwalić się zdecydowanie bardziej dynamiczną rozgrywką, niż w poprzednich częściach serii, co zdecydowanie przemawia na plus. Rozgrywka dzieli się na Ery, które przemierzamy zdobywając odpowiednią ilość surowców lub też tworząc określone budynki. Sterowanie jest intuicyjne i opiera się na systemie „point and click”, który przypadnie do gustu każdemu. Gra jest pięknie wydana – grafika została dopracowana, a animacje i ich szczegółowość robią olbrzymie wrażenie, zwłaszcza w odniesieniu do poprzednich edycji. Oprawa dźwiękowa także zachwyca, mamy tutaj na myśli za równo dźwięki otoczenia, jak i muzykę która towarzyszy nam w tle. Reasumując. AoE III to tytuł, który zdecydowanie trzeba przetestować, jeżeli jeszcze nie mieliście ku temu okazji.

  • Licencja: Demo
  • Producent: Ensemble Studios
  • Język: Angielski
  • Rozmiar pliku: 427 MB
  • Wymagania: CPU: 1,4 GHz, RAM: 256 MB, GPU: 64 MB.
4 (1 głosów)5,579 views

Download link

Pobierz Windows