reklama
reklama

Hej, używamy cookies. Dowiedz się więcej na ten temat w naszej polityce cookies.

reklama

Aevum Obscurum

5 0
Aevum Obscurum
Aevum Obscurum
Aevum Obscurum

Aevum Obscurum zaprasza nas do świata strategicznych potyczek. To co może zdziwić część graczy, to fakt iż nie znajdziemy tutaj żadnych walorów ekonomiczno-godspodarczo-społecznych. Miłośnicy wznoszenia budowli, modernizacji jednostek czy wydobywania surowców będą mocno zawiedzeni. Rozgrywka bazuje przede wszystkim na umiejętnościach taktycznych – podobnie jak w szachach musimy przemyśleć z wyprzedzeniem kilka kolejnych ruchów, by nie dać się zaskoczyć rywalowi. Zapoznanie się z głównymi funkcjonalnościami gry nie jest zbyt trudne, choć początkowo wymaga sporo uwagi.

Raz przyswojone zasady mają zastosowanie w ciągu całej rozgrywki, zatem warto skorzystać z tutoriala. Mapa, na której będą toczyć się starcia przypomina Europę wraz z fragmentami Afryki i Azji, a nawet futurystycznym Śródziemiem. Zadaniem gracza jest stworzenie niezniszczalnego Imperium i zagarnięcie wszystkich okolicznych ziem należących do przeciwników. Jak powszechnie wiadomo, bez odpowiedniej ilości środków nie mamy szans na rozwój wojska ani zatrudnienie odpowiedniej ilości żołnierzy.

To od ich liczby oraz machin bojowych zależy nasze ostateczne zwycięstwo podczas zmagań na polu bitwy. Istotne jest ustalenie odpowiedniej wysokości podatków, a te z kolei uzależnione są od wielkości posiadanych ziem. Tutaj także należy zachować równowagę, ponieważ w zbyt dużym państwie znacznie spada morale żołnierzy, podobnie jak przy zbyt wysokich opłatach do skarbu Imperium. Na wielkość dochodów ma także wpływ mocna gospodarka, czyli ilość funduszy spożytkowanych na rozwój militariów. Żołnierze są rekrutowani spośród zwykłych mieszkańców, musimy zatem zadbać o odpowiednio liczną populację. Z czasem okaże się także, iż niezbędne będą inwestycje w specjalistyczne machiny jak okręty bojowe w przypadku ataku morskiego.

W przypadku rozgrywki turowej, w Aevum Obscurum do wykonania poszczególnych ruchów będziemy potrzebowali odpowiedniej ilości punktów. Niestety na wynik starć ma zwykle wpływ wyłącznie liczebność armii. Rywalizacja odbywa się przede wszystkim w sieci, mamy jednak szansę przetestować swoje umiejętności w przykładowej rozgrywce z komputerem. Co ciekawe podczas starć z prawdziwymi graczami możemy wykonać ruch co kilka, kilkadziesiąt a nawet kilkaset minut, dzięki czemu grze poświęcamy jedynie kilkanaście minut w ciągu dnia. Warto zatem przetestować swój umysł pod kątem podejmowania przemyślanych, wojennych decyzji. Niestety grafika prezentuje się bardzo ubogo, podobnie jak praktycznie nie istniejące efekty dźwiękowe. Jeżeli jednak zależy nam na mechanice rozgrywki, a nie tym jak produkcja prezentuje się wizualnie, to zdecydowanie warto w ją wypróbować.

  • Licencja: Freeware
  • Producent: Christoph Aschwanden
  • Język: Angielski
  • Rozmiar pliku: 28,2 MB
  • Wymagania:
0.0 (0 głosów)3,611 views

Download link

Pobierz Windows