reklama
reklama

Hej, używamy cookies. Dowiedz się więcej na ten temat w naszej polityce cookies.

reklama

Advanced Strategic Command

5 0
Advanced Strategic Command
Advanced Strategic Command
Advanced Strategic Command

Advanced Strategic Command to gra strategiczna osadzona w dwuwymiarowym świecie. Podczas rozgrywki bierzemy udział w walkach toczonych przez obcą, zaawansowaną technologicznie cywilizację nieco podobną do Ziemian. Do naszej dyspozycji oddano pełen arsenał sprzętów zarówno jeżdżących, latających jak i pływających. Znajdziemy tutaj lotniskowce, statki podwodne, działa kolejowe, sterowce, samoloty, śmigłowce a nawet latające fortece i stacje kosmiczne. Nie wszystko jednak służy do bezpośredniej walki, mamy na myśli chociażby transportery, zaopatrzeniowce, machiny budowlane czy wykrywacze złóż złota i srebra. W sumie otrzymujemy ponad sto rodzajów aktywnych obiektów mechanicznych o różnym przeznaczeniu. To nadal nie wszystko, ponieważ możemy budować wieże obronne, budynki, okopy, rurociągi, lotniska, zapory i drogi.

Dzięki niskim wymaganiom sprzętowym praktycznie każdy może zainstalować grę na swoim komputerze. Rozpoczynając zabawę widzimy planszę złożoną z tak zwanych heksów, na których stawiamy budowle. Charakterystyczny jest także podział na tury, podczas którego możemy zmieniać tryb naszych jednostek z defensywnego na ofensywny i odwrotnie. Każda jednostka ostrzeliwuje wroga, jeżeli tylko znajdzie się on w jej zasięgu. Jak się zapewne domyślacie obowiązuje ograniczenie – jedno pole przeznaczone jest wyłącznie dla jednej jednostki, nawet jeśli działa ona wyłącznie pod wodą lub w powietrzu i nie zajmuje części naziemnej. Co ciekawe, podczas rozgrywki w Advanced Strategic Command nic nie dzieje się przypadkiem, a wynik walki zależy od statystyk jednostki (wytrzymałość, siła broni itd.), ukształtowania terenu, poziomu doświadczenia i innych.

Istnieje także ciekawostka w formie „mgły wojny”, która wprowadza element ryzyka i zamaskowania na pewnych terenach. Co do trybów gry możemy grać samodzielnie w opcji jednoosobowej lub spróbować swoich sił w rywalizacji multiplayer. Opcja pierwsza posiada do dyspozycji 3 kampanie, z których dwie niestety posiadają wyłącznie niemiecką wersję językową. Charakteryzują się one także stosunkowo wysokim poziomem trudności, co może zniechęcić początkujących graczy. Inną opcją jest tak zwane Skirimish czyli luźna gra na dowolnych mapach bez żadnych ograniczeń. Wspominając o trybie wieloosobowym, nie możemy zapomnieć o funkcji odtwarzania tury przeciwnika bądź swojej, a nawet zapisywania klipów z gry w formie plików wideo.

Advanced Strategic Command bazuje przede wszystkim na odpowiedniej taktyce i umiejętności przewidywania kolejnych ruchów. Musimy zadbać o równorzędny rozwój jednostek lądowych, morskich i powietrznych, by nie dać się zaskoczyć wrogom. Bez obaw, nie mamy szans na nudę – nawet pole bitwy jest zmienne, ponieważ dostrzeżemy tutaj zmiany pogody wpływające na funkcjonowanie poszczególnych jednostek. Oczywiście znajdziemy w tym tytule pewne wady, jak chociażby niska rozdzielczość i brak standardowego widoku z siatką, ale na szczęście nijak mają się one do wysokiej grywalności tytułu. Bez wątpienia zostaniemy zmuszeni do myślenia i wykorzystania ciekawych jednostek i obiektów by wygrać całą wojnę. Wystarczy odrobina dobrych chęci i opanowanie obsługi oraz najlepszej taktyki przyjdzie nam z łatwością.

  • Licencja: Freeware
  • Producent: Asc-HQ
  • Język: Angielski
  • Rozmiar pliku: 36,4 MB
  • Wymagania:
0.0 (0 głosów)3,487 views

Download link

Pobierz Windows